لوله پلیکا فشار نیمه قوی نوعی از لوله‌های پلیکا است که به دلیل استفاده گسترده در سیستم فاضلاب، به عنوان لوله پلیکا فاضلابی یا لوله پلیکا تهویه ساختمان، نیز شناخته می‌شوند. این لوله، حالت بین لوله پلیکا فشار ضعیف و لوله پلیکا فشار قوی است که در بازار جهانی به رنگ طوسی تولید و عرضه می‌شود. برای ساخت این نوع لوله، از روش تزریقی یا فشاری استفاده می‌شود.

لوله پلیکا یا همان UPVC از نخستین لوله‌های پلیمری است که در صنعت ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار گرفتند و ویژگی‌های منحصربه فردی دارند. لوله‌های پلیکا دوام خوبی دارند، زنگ نمی‌زنند و پوسیده نمی‌شوند، و به همین دلیل توانستند به‌زودی جای لوله‌های فلزی را در صنعت، کشاورزی و مصرف‌های خانگی بگیرند.

حمل و نقل لوله پلیکا فشار نیمه قوی به دلیل سبکی بسیار آسان است. لوله پلیکا فاضلابی، دارای انعطاف‌ پذیری بالایی است و به همین دلیل در اثر خم کردن و اتصال، موجب شکستگی نمی‌شوند. از سوی دیگر، احتمال آسیب رسیدن به کارگران نیز بسیار کم است. لوله پلیکا تهویه ساختمان به شدت در برابر ضربه و اصطکاک مقاوم است و دوام بالایی دارد. با وجود مزایای بسیار زیاد، این نوع لوله‌ ها با معایبی نیز همراه هستند.

استفاده از این لوله‌ها باید در فشار و دمای مجاز صورت گیرد. از دیگر مزایای لوله پلیکا فشار نیمه قوی، می‌توان به قیمت مناسب آن نسبت به سایر گزینه‌های فلزی، چدنی، پلیمری و غیره اشاره کرد.

کاربرد لوله پلیکا فاضلابی :

لوله پلیکا فشار نیمه قوی یا فاضلابی به دلیل استحکام و دوام، دارای کاربردهایی متنوعی است. از این نوع لوله‌ها معمولاً برای سیستم تهویه و دودکش ساختمان به طور گسترده استفاده می‌شود. همچنین، استفاده از لوله پلیکا فاضلابی در سیستم فاضلاب خانگی و غلاف کابل برق نیز بسیار رایج است؛ چرا که از رسانایی حرارتی کمی برخوردار هستند. از دیگر کاربردهای لوله پلیکا فشار نیمه قوی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • مصارف کشاورزی جهت انتقال آب و همچنین لوله زهکشی
  • مصارف صنعتی کارخانه‌ها و بیمارستانی به دلیل مقاومت در برابر مواد شیمیایی
  • لوله‌های آب آشامیدنی
  • لوله برق، مخابرات و فیبر نوری

جهت سفارش لطفا با ما تماس بگیرید

تلفن : 09159731206

آدرس : مشهد، جاده ساختمان ، بلوار کشمیری 6/7 ، پلاک 10، کارخانه نگین پلیمر